wspieraj seniora logo

W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Programem „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim zaprasza do udziału w programie seniorów w wieku 60 lat i więcej.

Do udziału w programie zapraszamy seniorów, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.

W ramach programu seniorzy otrzymają tzw. „opaski bezpieczeństwa”, monitorujące stan zdrowia, które wyposażone są w czujniki mierzące podstawowe funkcje życiowe, jak np. saturację czy tętno. Dodatkowo opaski posiadają przycisk SOS, którego wciśniecie spowoduje natychmiastowe połączenie z ratownikiem medycznym, który doradzi co należy zrobić w konkretnej sytuacji lub zdecyduje o wysłaniu do seniora karetki pogotowia.

Udział w programie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny dla seniora.

Program będzie realizowany do 31.12.2024 r.

 

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim do 07.02.2024 roku, nr tel. 22 722 26 73 wewnętrzny 201.