Minister Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 19 stycznia 2021 r. podpisała Program „Wspieraj Seniora” na rok 2021. Program będzie realizowany w I kwartale 2021 r., z ewentualną możliwością przedłużenia w kolejnych miesiącach, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju. Program Wspieraj Seniora w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim będzie realizowany do 31 marca 2021 r.

SZANOWNY SENIORZE !
– MASZ 70 LAT I WIĘCEJ ?
– ZDECYDOWAŁEŚ , ŻE ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII POZOSTAJESZ W DOMU ?
– NIE MASZ BLISKICH , KTÓRZY MOGĄ POMÓC ?
– POTRZEBUJESZ WSPARCIA I POMOCY W CZYNNOŚCIACH, KTÓRE WYMAGAJĄ WYJŚCIA Z DOMU TJ.
♦ ZROBIENIA ZAKUPÓW PIERWSZEJ POTRZEBY,
♦ ZAKUPU LEKÓW,
♦ ŚRODKÓW HIGIENY OSOBISTEJ

ZADZWOŃ POSTARAMY SIĘ POMÓC NA SPECJALNĄ INFOLINIĘ :
22 505 11 11 – zgłoszenie zostanie przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim LUB DO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W OŻAROWIE MAZOWIECKIM
22 722 26 73 wew. 207 , 209 , 212 w godzinach 08:00-16:00.

PRACOWNIK OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ
– zakupi dla Ciebie artykuły pierwszej potrzeby ( żywność, środki higieny osobistej),
– wykupi leki w aptece.
( koszty zakupów ponosi senior).
Prosimy seniorów, aby żadnej nieznanej osobie nie przekazywali pieniędzy na zakupy. W szczególnych przypadkach ( brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej ) pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych , czy specjalistycznych usług opiekuńczych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego. Jeśli senior jest w trudnej sytuacji finansowej, to pomoc jest realizowana na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej .

Elżbieta Kowalska
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej